PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=149266}

Biała Masajka

Die Weisse Massai
6,7 19 823
oceny
6,7 10 1 19823
Biała Masajka
powrót do forum filmu Biała Masajka

Nie Umiem ocenić ani książki ani filmu ! Uważam że Corinne hofmann jest umysłowo chora! Ponieważ:
1.Pali w książce 3 papierosy.
2.Piją więcej herbaty niż wody czy napojów przez 4 lata.
3.1 Samochód który jest opisany jako rzęch nadający się na złom psuje się dopiero około w połowie książki a jest tak eksploatowany wcześniej jak maszyna nie do zdarcia która jeździ przez całą Kenię niczym auto nie z tego świata nie do zdarcia podarowane przez kosmitów z nieznaną technologią wyższej cywilizacji).Awaria owego auta jest opisywana pobieżnie.Dla mnie taka awaria jest mniej opisywane niż może 3 razy załatwianie paliwa które jest takie że na pół baku starcza na tyle jazdy że to bajka ( w końcu to kosmiczna maszyna która całą książkę do puki ją mają jedzie na jedynce czy na 2 biegu) Silniki takie samochody jak ona opisuje muszą mieć wielki ponieważ jeździ po afryce i musi dużo palić a nie wspomina o tym ani słowa ile pali ani jaki ma silnik woli opisywać ile to musi się namęczyć kręcąc kierownicą i ja trzymając tyle razy to opisuje że powinna zainwestować w jakieś wspomaganie heheh ponieważ wydaje się że ta kierownica ją zabija kawałek po kawałku i że jak dłużej tak ją potrzyma to może się przekręcić hehe.Mniejsza z tym powiedzmy troche o Lketindze prowadzi 1 raz auto w książce jest mniej opisane niż w filmie ponieważ w książce mówi że on wie jak jeździć i od razu jedzie szybko i zahacza o drzewo.Natomiast w filmie tak jest pokazane że ona mu wszystko tłumaczy co i jak itp.W książce 2 jazda Lketingi opisywana jest że przyjechał po nią i spotykają się w połowie drogi co jest nie realne ponieważ 2 raz nie dała by sobie rady aż tam dojechać.W filmie jest bardziej do przyjęcia że dał by sobie radę bo ona mu wytlumaczyła co i jak więc uważam to za wielką fikcję!
4.Nowe auto jest opisane tak że nie mogę się do niczego przyczepić i uważam że tak powinno się zachowywać te 1 auto aby czytelnik w to uwierzył.(Koniec o samochodzie bo to jest temat rzeka)
5.Czas !
Książka opisuje go tak: Jazda po towar do sklpu jest więcej opisywana niż np.Jej pobyt w Szwajcari czy rozmowa i sytucje które są bardzo ważne np. rozmowy z Lketinga czy jego reakcje po jakiś zdażeniach bardzo ważnych które mają wpływ na to co się dalej stanie i że skutkiem będzie to że ucieknie z Afryki co jest nie do przyjecia.Więcej czasu w książce poświęca pierdołom niż poważnym sprawom woli opisac dokładnie ile razy pije cherbate i z kim i kiedy jak gdzie itp. Itd.z amiast napisać że non stop tam się pije cherbate bo taka jest tradycja i ująć w taki sposób w książce że nie będzie o tym pisała bo to normalna żecz i każdy powinien sobie wyobrażać że piją pewnie cherbatę bo rozmawia czy gdzieś siedzi czy jest w estauracji czy itp. Choć w restawuracji wcale nie piją cherbaty hehe a jest w książce mase takich zdażeń że jest w hotelu i coś je w restauraci czy gdzieś jadą i idą do restauraci itp.Żeczy takich jak picie cherbaty jest wiele opisywanych np. te trzymanie zabójczej kierownicy przez którą każdy może łatwo pożegnać się z tym światem bo to śmiertelna kierownica hahaha.Na prawde jest ich pełno ale podaje 2 przykłady bo szkoda pisać bo to jest po prostu jak w filmie” dzień świstaka” opisywane że patrzy na zegarek co dnia bochater owego filmu.
W ksążce potraafi zamknąć czas w jednej stronie opisująć miesiace, a w kilku 2 czy 3 stronach już konkretny okres np.rok! a opis jazdy czy pobytu w jakimś miejscu może opisać np. w kilku kartkach!To jest nie do przyjęcia ponieważ w książka wygląda tak że pokazując graficznie ksiązka ma 300 parę stron ------------------------------.-.-.-.-..--.---.-..-. hehehe czyli pod koniec książki zamyka około 3 lat w kilkadziesieciu stronach.
Czytający odnosi takie wrażenie że w chwili ma 30 lat a jeszcze pare kartek wcześniej ma 27.Koniec czasu bo to jest też temat nieskończony.
Na 215 stronie ma dziecko a później ma dalej 27 lat co daje się wyciągnąć przez myślącego człowieka z tekstu i to jest kretynizmem Hoffmanowej .
Czas film: zdaje się że mineło około 2 miesięcy a nie 4 lata przez oglądającemu ten film pokazuje takie coś że dziecko już chodzi i mówi w kolejny dzień od poczecia co jest oczywiście nie do przyjęcia.
6.Ceny pokazuje że suma 600 danej walutu jest bogactwem takim samym jak 12000 później a Lketindze daje 300 jak jedzie na miesiąc do Europy.Co czytelnik potem odbiera to tak że te 300 wcale nie jest dużo a potem pokazuje ze 600 to majątek co potem zamienia się na 12000.Tak że ceny warjują jak szalone co jest nie do przyjęcia.
Koniec
Jest wiele przykładów pokazujących chorą głowę Hoffmanowej lecz skupiłem się na kilku ważnych i totalnie nie do zaakceptowania lecz jest ich naprawdę wiele.
Książkę i film łączy to że Czas pokazany jest w tak szybki sposób że to jest podstawowy wniosek i powód chorej głowy Hoffmanowej.
Książki i filmu nie oceniam bo nie będę oceniał Hoffmanowej która jest bardzo chorą osobą.Filmu nie mogę oenić ponieważ wsadziła tam swoje 5groszy poprzez książkę jak mówiłem wcześniej nie będę oceniał osoby chorej jestynie mogę potwierdzić w sądzie że naprawdę powinna należeć cię jej jakaś ręta ;)
Z góry przepraszam tych których dotkneła moja wypowiedź ale taka jest bolesna prawda.


Chyny

Poprawka bo 2 szlugi pali pomylilo mi się bo zaliczylem 1 skreta do papierosa ;)
1.Pali w książce 2 papierosy.Nie wspominając że na końcu książki robi z siebie narkomankę w kilku kartkach jest to tak opisane że gotowa była by zrobić laskę z skręta lecz gdy odkrywa to lketinga to już obiecuje że nie bedzie palić bo ją straszy policja i boi sie ze do konca zycia zgnije w wiezieniu hahahaha



Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones