PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=149266}

Biała Masajka

Die Weisse Massai
6,7 19 823
oceny
6,7 10 1 19823
Biała Masajka
powrót do forum filmu Biała Masajka

Ich heibe Carola

ocenił(a) film na 7

Panna Carola albo była skrajnie głupia albo skrajnie naiwna że myślała że wszystko się dobrze skończy. Wyjechała sobie na drugi kraniec świata do plemienia gdzie obrzeza się dziewczyny a faceci chodzą w przepaskach na tyłku i myślała że co tam na nią czeka?! Ona w ogóle chyba nawet nie próbowała przed podjęciem decyzji cokolwiek się dowiedzieć o ich zwyczajach. Potem udawała wielce skrzywdzoną słabą kobietę. Może i była zakochana ale miłość to nie wszystko przydało by się czasami ruszyć głową...

PS:Czy może mi ktoś wytłumaczyć kwestie językową tego filmu?Czemu ona do niego po niemiecku a on do niej po angielsku?!

ocenił(a) film na 5
boardgirl

Bo ona ze Szwajcarii niemieckojęzyczna, a on jako, ze czasem zabawiał swoim tańcem turystów z Europy to troszkę angielskiego liznął.

ocenił(a) film na 10
EwaMonika

Wydaje mi się że ona się zakochała i to dość porządnie, ale czasami miłość nie wystarcza. To był jakiś impuls, spontaniczna decyzja nie do końca przemyślana. Dziwi mnie tylko że po jakimś czasie się z niej nie wycofała. Czy na prawdę chciała żyć tam aż do śmierci.? Czekać aż ją albo jej córkę obrzeżą .?
Boardgirl, sądzę że ona po prostu nie miała czasu, żeby czegokolwiek się dowiedzieć o tym plemieniu. Decyzję podjęła przy kasie z biletami, a potem tylko autobusami do wioski. Ale fakt faktem, choćbym nie wiem jak bardzo kochała ( jak wielka może być miłość od pierwszego wejrzenia.?? ) to nigdy bym się na takie życie nie zdecydowała. Brak perspektyw i dla niej i dla dziecka. Zwłaszcza że Carola nie wiedziała prawie nic o tym Lemalianie.
Ale film przedni, niesamowity klimat, wciągnął mnie. : )

ocenił(a) film na 7
justynia94

A fakt jeszcze jej córka mogła być obrzezana i wtedy by się nam z filmu "Biała masajka" zrobił "Kwiat pustyni"...

boardgirl

Musze stwierdzić ze w kwestii Caroli nie mam wielu zastrzeżeń. Sama nie postąpiłabym lepiej. Nikomu nie należy mówić JAK MA WYGLĄDAĆ MIŁOŚĆ, każdy toczy własną. ponadto uważam, że przeżyła cudowne przygody, na które nawet ja bym się zdecydowała nie mając perspektyw na życie. Są tacy ludzie, którzy z pewnością to rozumieją. To było cudowne miejsce. I na tej planecie są potrzebni również tacy ludzie - ryzykanci. Nie miała pojęcia jaki okaże się Lemalian tak na prawdę, szła w ciemno i za to właśnie pokochałam jej osobę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones