PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=149266}

Biała Masajka

Die Weisse Massai
6,7 19 823
oceny
6,7 10 1 19823
Biała Masajka
powrót do forum filmu Biała Masajka

Czy pan Dominik Kubacki oglądał ten film?? jeśli nie oglądał lub też oglądał przy kawce to mogę zrozumieć to co napisał, ale jeśli oglądał to jedyne co mogę powiedzieć, że chyba niedokładnie. Nie widać chemii, nie widać uczucia...proponowałabym obejrzeć go raz jeszcze, bo w niektórych scenach namiętność i uczucie aż kipi i to co widać w oczach tych dwojga mówi wszystko...jeśli ktoś patrzy ;-)
Rozmowy miedzy Elisabeth a Carolą też wiele wyjaśniają: "możesz żyć z nim, ale nie oszukuj się, nie zrozumiesz go"...może po prostu rozwodzenie się nad dokładnymi opisami masajskich rytuałów spowodowałoby, że film zostałby wyemitowany w bloku przyrodniczo-naukowym w niedzielne przedpołudnie a nie w kinie...
Może rzeczywiście film nie doczeka się wielkich nagród, ale zdecydowanie zasługuje na uznanie widza. Pokazanie tak trudnych relacji pomiędzy tak bardzo różnymi ludźmi, którzy jednak mimo wszystko zdecydowali się być razem i zrobienie z tego filmu, który nie nudzi ani przez chwilę jest sporym osiągnięciem. Zdjęcia i muzyka są niesamowicie dobrane do całości, która sprawiła że nikt z grupy osób, która była w kinie nie podniósł się z fotela kiedy zapaliło się światło, wszyscy siedzieli do końca...a to się rzadko zdarza...a tym bardziej na miernych filmach ;-)
Kocham podróże i troszkę jeżdżę po tej mniej cywilizowanej części globu i stwierdzam, że podróże uczą szacunku do drugiego człowieka, przyrody i odmienności obyczajów. Uczą patrzeć i obserwować...może dlatego tak bardzo pozytywnie odebrałam ten film...

ocenił(a) film na 1
misia_6

A ja odebrałam film dosc negatywnie...
nie chodzi o dokladne pokazywanie masajskich rytualow, ale o wierne odtworzenie kultury Samburu. Autorka sama napisala, ze w tam ludzie w inny sposob wyrazaja uczucia - pocalunki, przytulanie - to temat tabu. Szczegolnie te kilkanscie lat temu, bo teraz mozna zaobserwowac juz czesciowe zmiany. Sceny pocalunkow i milosne sa zrobione chyba tlyko po to by dodac filmowi pikanterii, jednak mijaja sie z prawda. Nie podobaja mi sie tez (ale to juz wina czesci widzow, nie filmowcow:)) - komenatrze - ktorez znalazlam na innych stronach - ludzi, ktorzy majac nikle pojecie o kulturze afrykanskiej odbieraja film jako ostrzerzenie przed miedzyrasowymi zwiazkami. Lketinga nie byl takim sobie zwyklym Kenijczykiem, a Samburu, a roznica to ogromna. Jest to kultura wspaniala, bardzo ja szanuje - jednak roznice miedzy Polakami czy Kenijczykami nie sa tak wielkie jak te miedzy nami a Samburu... mialam przyjemnosc poznac kilku Masajow, przesympatyczni ludzie, jednak mimo to chyba nie umialabym z nimi zamieszkac, na stale...jednak rozumiem Corinne...mimio iz ja nie pokochalam zadnego z nich, chcialabym jeszcze kiedys wrocic do jakiegos kraalu, posiedziec w manyacie popijajac slodka herbate...tesknie za tym...:)

a co do podrózy:) :

„Wylecieć z ula jak pszczoła i wrócić, niosąc słodycz podróży, sceny, które nie dają spokoju oku – dzikie przygody, które pobudzają wyobraźnię, wiedzę, która rozjaśnia i oczyszcza umysł z otępiających przesądów, szersze koło sympatii dla innych ludzi – takie są korzyści z podróży, po której każdy – jestem przekonana – jest lepszy i szczęśliwszy”.
Mary Shelley

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones